XVI OPEN XAKE GURUTZETA
2016ko Xake Gurutzeta lehiaketa irekiaren Sailkapena
NAZIOARTEKO XVI OPEN “XAKE GURUTZETA” BARAKALDOKO UDALA
Txapelketa 2016ko Urriaren 8an ospatuko da. Txapelketaren hasierako ordua: 9:30 Gurutzetako Kultur extean. Garaiz etortzea eskertzen da; 1. txanda 9.30tan puntu puntuan hasiko da ta. Openaren iraupena 8 txandatara izanen da. Jokatzeko era:
PARTIDA AZKARRAK 10 MINUTU FINISH
Barakaldo Udaletxeko Kulturagune, Barakaldoko UKE, Bizkaiko Xake Federazioa, Euskal Xake Federazioa eta Gurutzetako Kultur Etxearen laguntzaz, hurrengo sari zerrenda eskaintzen dugu:
Sailkapena |
Sariak |
1. |
200 € + garaikurra |
2. |
140 € |
3. |
90 € |
4. |
60 € |
5. |
40 € |
6. |
30 € |
7. |
15 € |
8. |
15 € |
9. |
15 € |
10. |
15 € |
1. BERTOKOA |
garaikurra |
1. BETERANO |
garaikurra |
1. NESKA |
garaikurra |
1. JUVENIL |
garaikurra |
1. KADETE |
garaikurra |
2. KADETE |
garaikurra |
< 2100 ELO |
20 € |
< 2000 ELO |
20 € |
< 1900 ELO |
20 € |
< 1800 ELO |
20 € |
< 1700 ELO |
20 € |
1. Xake Gurutzeta |
garaikurra |
2. Xake Gurutzeta |
garaikurra |
3. Xake Gurutzeta |
garaikurra |
4. Xake Gurutzeta |
garaikurra |
5. Xake Gurutzeta |
garaikurra |
6. Xake Gurutzeta |
garaikurra |
- Txapelketaren antolatzaileek eskubidea izango dute jokalariak kanporatzeko baldin eta bere jokaera desegokia bada edota jokatzeko arauak betetzen ez badituzte.
- Ezinbestekoa da izena eman izana osteguna amaitu baino lehen lunch-ean parte hartuko duten jokalari guztiei hamaiketakoa eman ahal izateko.
- Sariak ez dira gehigarriak, balore handikoa eskuratuko du jokalariak. Horretaz gain, saria jasotzeko, sari banaketan unean egon beharko da present jokalaria bestela GKE(ONG) bati emango zaio.
- Betiko lez lunch-a eskainiko dugu. Hamaikak baino pixkat lehenago, bertaratu urtero bezala.
- Parte hartzeko, izena emateko: : Rubén 655743188 (19:30tik aurrera)
e-mail: ruserobien@hotmail.com
Kontu zbk: La Caixa21001974160200086689
Ordainketa Orokorra 15€, federatuak FVA 12€, <18 urte 9€, ELO>2300 doan
NAZIOARTEKO XVl OPEN XAKE GURUTZETA (BARAKALDOKO UDALA) -ren ordutegia
1. Txanda 9,30etatik 9,50etara
2. Txanda 9,55 etatik a 10,15 etara
3. Txanda 10,20 etatik a 10,40 etara
10,40 etatik a 11,05etara gure betiko LUNTX-a
4. Txanda 11,05etatik 11,25 etara
5. Txanda 11,30etatik 11,50 etara
6. Txanda 11,55etatik 12,15 etara
7. Txanda 12,20etatik 12,40etara
8. Txanda 12,45etatik 13,05etara
13,45 tan SARI BANAKETA
XVI Open Xake Gurutzeta – Ayto Barakaldo
Clasificación Final
Rank | SNo. | Nombre | Elo | FED | Club | Pts | BUC | |
1 | 10 | FM | Tejedor Fuente Enrique | 2341 | ESP | Cnt | 7 | 32 |
2 | 1 | GM | Martinez Duany Lelys Stanley | 2524 | CUB | 6½ | 32½ | |
3 | 3 | IM | Huerga Leache Mikel | 2451 | ESP | Nav | 6½ | 32 |
4 | 2 | IM | Andres Gonzalez Alberto | 2509 | ESP | Eus | 6 | 32 |
5 | 7 | FM | Rodriguez Fontecha Marcos | 2388 | ESP | Cnt | 6 | 29½ |
6 | 8 | GM | Gomez Esteban Juan Mario | 2372 | ESP | Eus – Sestao | 6 | 29 |
7 | 4 | FM | Trigo Urquijo Sergio | 2412 | ESP | Eus – Sestao | 6 | 28½ |
8 | 30 | Urbieta Gabancho Koldo | 1906 | ESP | Eus – Barakaldo | 6 | 27 | |
9 | 19 | Mora Menezo Jesus | 2141 | ESP | Cnt | 6 | 27 | |
10 | 5 | FM | Martin Fuentes Alberto | 2394 | ESP | Cnt | 5½ | 32½ |
11 | 11 | FM | Varas Carlos | 2253 | CHI | Eus – Haitzak Conteneo | 5½ | 31 |
12 | 20 | Buiza Prieto Aizbeltz | 2078 | ESP | Eus – Endroke | 5½ | 25 | |
13 | 6 | FM | Astasio Lopez David | 2393 | ESP | Eus – San Viator | 5 | 31 |
14 | 9 | FM | Andres Gonzalez Ivan | 2349 | ESP | Ast | 5 | 30½ |
15 | 14 | Prieto Aranguren Alain | 2200 | ESP | Eus – Abadiño | 5 | 29 | |
16 | 16 | Gonzalez Laso Adrian | 2192 | ESP | Cnt | 5 | 28 | |
17 | 23 | Barrio Ugidos Ibon | 2048 | ESP | Eus – Portugalete | 5 | 28 | |
18 | 13 | Jimenez Almeida Luis David | 2222 | ESP | Nav | 5 | 27½ | |
19 | 24 | Tena Cordera Miguel Angel | 2042 | ESP | Cnt | 5 | 27 | |
20 | 22 | Garcia Rodriguez Inaki | 2059 | ESP | Eus – Zuri Baltza | 5 | 26½ | |
21 | 29 | Martinez Pelaez David | 1911 | ESP | Eus – Zuri Baltza | 5 | 26 | |
22 | 17 | Iglesias Leon Francisco J. | 2175 | ESP | Ast | 5 | 25 | |
23 | 12 | Villalta Bustillo Igor | 2235 | ESP | Eus – San Viator | 5 | 24 | |
24 | 26 | Garrido Legarreta Jose Javier | 1955 | ESP | Eus – Zuri Baltza | 5 | 23½ | |
25 | 25 | Celada Fernandez De L. Felipe | 2019 | ESP | Eus – Barakaldo | 5 | 21½ | |
26 | 27 | Garcia Ugarriza Antonio | 1954 | ESP | Cnt | 5 | 21 | |
27 | 18 | Sadusea Johnny Fernando | 2151 | VEN | Cat | 4½ | 33½ | |
28 | 15 | Perez Pacheco Ricardo | 2196 | ESP | Eus – Santurtzi | 4½ | 26 | |
29 | 45 | Reguillaga Elias Manex | 1773 | ESP | Nav | 4½ | 26 | |
30 | 32 | Aguirre Maiz Aitor | 1886 | ESP | Eus – Zalla | 4½ | 23 | |
31 | 70 | Larrañaga Leturia Josu | 1805 | G | Eus – Legazpia | 4½ | 22½ | |
32 | 21 | Gonzalez Solabarria Fco. Javi | 2071 | ESP | Eus – Gallarta | 4 | 28 | |
33 | 44 | Umaran Del Campo Enrique | 1776 | ESP | Eus | 4 | 27 | |
34 | 51 | Miguel Burgos Jose Luis | 1701 | ESP | Eus – Xake Gurutzeta | 4 | 26½ | |
35 | 28 | Bazan Solera Manuel | 1916 | ESP | Ast | 4 | 26 | |
36 | 71 | Ruiz Anton Oscar Alvaro | 1776 | B | Eus – Xake Gurutzeta | 4 | 26 | |
37 | 41 | Alfaro Pinero Asier | 1788 | ESP | Nav | 4 | 25½ | |
38 | 68 | Gomez Arranz Jose Luis | 1895 | B | Eus – Barakaldo | 4 | 25½ | |
39 | 36 | Martinez De Soria Gordon Jose | 1855 | ESP | Eus -Rey Ardid | 4 | 25 | |
40 | 35 | Cuero Reid Maximo Javier | 1859 | ESP | Eus – Santurtzi | 4 | 24 | |
41 | 34 | Fernandez Rivera Igor | 1867 | ESP | Eus – Barakaldo | 4 | 23½ | |
42 | 74 | Santos Perez David | 1699 | B | Eus – Basuriko Ginko | 4 | 21½ | |
43 | 54 | Garisoain Ardanaz Alvaro | 1678 | ESP | Nav | 4 | 21 | |
44 | 50 | Lafuente Ollero Alberto | 1706 | ESP | Eus – Santurtzi | 4 | 21 | |
45 | 58 | Asensio Arino Juan Angel | 1569 | ESP | Eus – Xake Gurutzeta | 4 | 20 | |
46 | 33 | Carrascal Rosal Alberto | 1868 | ESP | Eus – Basauriko Ginko | 4 | 20 | |
47 | 37 | Fernandez Bonet Jon | 1842 | ESP | Eus – Zuri Baltza | 4 | 20 | |
48 | 49 | Herran Castro Aitor | 1720 | ESP | Eus | 3½ | 24½ | |
49 | 63 | Gonzalez Guzman Gabriel | 1455 | ESP | Eus – Xake Gurutzeta | 3½ | 24 | |
50 | 55 | Sedano Rodriguez Ruben | 1671 | ESP | Eus – Xake Gurutzeta | 3½ | 23 | |
51 | 52 | Caballero Ibarlucea Josu | 1698 | ESP | Eus – Xake Gurutzeta | 3½ | 18½ | |
52 | 66 | Velez Nebreda Joel | 1304 | ESP | Eus – Haitzak Conteneo | 3½ | 17½ | |
53 | 67 | Caballero Acosta Erlantz | 1296 | ESP | Eus – Altzaga | 3 | 26 | |
54 | 42 | Vivanco Revuelta Jesus Maria | 1779 | ESP | Eus – Endroke | 3 | 24½ | |
55 | 48 | Regillaga Otano Jon | 1720 | ESP | Eus – Zaldi Baltza | 3 | 24 | |
56 | 72 | Pulido Dominguez Lander | 1741 | B | Eus – Xake Gurutzeta | 3 | 23½ | |
57 | 39 | Cano Ortega Ander | 1796 | ESP | Eus – Haitzak Conteneo | 3 | 22 | |
58 | 57 | Ciruelos Clerencia Juan Manue | 1634 | ESP | Eus – Xake Gurutzeta | 3 | 22 | |
59 | 31 | Arrillaga Romero Oscar | 1900 | ESP | Eus – Haitzak Conteneo | 3 | 21½ | |
60 | 61 | Delgado Bilbao Jorge | 1513 | ESP | Eus – Haitzak Conteneo | 3 | 21½ | |
61 | 75 | Garcia Zurdo Juan Carlos | 1689 | B | Eus – Sestao | 3 | 21½ | |
62 | 64 | Calleja Gonzalez Unai | 1374 | ESP | Eus – Barakaldo | 3 | 19 | |
63 | 69 | Zunzunegui Lasaga Aitor | 1870 | B | Eus – Xake Gurutzeta | 3 | 18½ | |
64 | 46 | Teran Pereda Luis | 1750 | ESP | Cnt | 2½ | 21½ | |
65 | 73 | Fernandez Bravo Roberto | 1706 | B | Eus – Xake Gurutzeta | 2½ | 19 | |
66 | 77 | Blanco Zubero Gaizka | 1615 | B | Eus – Xake Gurutzeta | 2½ | 17½ | |
67 | 53 | Lopez De Vallejo Cardenosa Al | 1686 | ESP | Eus – Xake Gurutzeta | 2½ | 17 | |
68 | 59 | De Andres Romero Miguel | 1555 | ESP | Eus – Xake Gurutzeta | 2½ | 17 | |
69 | 62 | Gaviria Valencia Gizela | 1476 | B | Eus – Santurtzi | 2 | 22½ | |
70 | 80 | Larrañaga Juaresti Alex | 0 | ESP | 2 | 19½ | ||
71 | 56 | Gutierrez Bolado Juan Antonio | 1668 | ESP | Cnt | 2 | 19½ | |
72 | 76 | Jerningan Vazquez Warren | 1652 | B | Xake Gurutzeta | 2 | 18 | |
73 | 78 | Garcia Garcia Jose Antonio | 1484 | B | Eus – Haitzak Conteneo | 2 | 17 | |
74 | 65 | Martinez Diez Jose Felix | 1342 | ESP | Eus – Haitzak Conteneo | 2 | 12½ | |
75 | 79 | Inoriza Agudelo Iñigo | 0 | ESP | 1 | 18½ | ||
76 | 38 | Navarro Vallejo Jonathan | 1801 | ESP | Eus – Xake Gurutzeta | 0 | 16½ | |
40 | Toledo Sanz Imanol | 1790 | ESP | Eus – Altzaga | 0 | 16½ | ||
43 | Jauregui Quintana Eduardo | 1777 | ESP | Eus – Barakaldo | 0 | 16½ | ||
47 | Perez Varela Alvaro | 1722 | ESP | Eus – Xake Gurutzeta | 0 | 16½ | ||
60 | Vinuesa Cerezo Benito | 1552 | ESP | Eus – Getxo | 0 | 16½ | ||
81 | Toledo Jose Manuel | 0 | ESP | Eus – Altzaga | 0 | 16½ |
Izena eman
Las reservas en línea no están disponibles para este evento.